Kommenteeri

16 põhjust, milleks on vaja raamatupidajat

Tänapäeval on lihtsate raamatupidamisprogrammide näol olemas väikeettevõtte omanikule suurepärane võimalus teha ise oma raamatupidamist. Kuid tasub meeles pidada, et programm ei tee kõike ise ära. Järgnevas kirjutises panin kirja 16 punkti, miks on vaja raamatupidajat.

1.      Hea raamatupidaja on abiks juba  äriplaani finantsosa koostamisel ja ta  aitab valida kõige sobivama vormi unistuste teostamiseks (FIE, OÜ, UÜ, TÜ, AS või hoopis MTÜ).

2.      Kui vaja, siis raamatupidaja aitab ka ettevõtet luua.

3.      Raamatupidaja tegeleb igapäevaste tehingute kajastamisega ja maksekorralduste ettevalmistamisega. Nii väheneb omaniku tööaeg ja omanik saab keskenduda oma ettevõtte põhitegevusele.

4.      Raamatupidaja oskab hinnata kulude sobivust ja iseloomu ning hinnata tekkivaid maksuriske.

5.      Raamatupidajal on tihti parem ülevaade erinevatest seadustest – pole vaja aega kulutada seadustes tuhnimisele ja foorumites vastuste otsimisele.

6.      Tihti pakub raamatupidamisfirma lisaks ka maksunõustamist ja muid teenuseid, mis võivad osutuda kasulikuks.

7.      Millised plaanid on järgmisteks perioodideks? Raamatupidaja oskab aidata eelarvestada tulusid-kulusid.

8.      Kas äri on kasumlik? Raamatupidaja oskab teha finantsanalüüsi ja mõtestada lahti suhtarve.

9.      Kuidas tehinguid kajastada vastavalt reeglitele? Raamatupidaja oskab tehniliselt lahendada erinevaid raamatupidamisalaseid küsimusi

10.  Omanikul ei pruugi olla alati ülevaadet sellest, kuidas erinevad reeglid mõjutavad firma netovara ehk kuidas kasumit suurendada või vähendada. Selleks on raamatupidaja suurepärane abiline.

11.  Kui on plaan investeerida, siis saab raamatupdaja aidata investeeringute tasuvuse arvestamisega.

12.  Kas raha seisab kasutult pangaarvel või on probleem igapäevaste võlgnevuste tasumisega? Raamatupidaja oskab anda nõu, mida oleks mõistlik teha.

13.  Kas raha pangaarvel on ikka kasum? Hea raamatupidaja teeb lihtsalt ja arusaadavalt selgeks mis on mis ehk on  omaniku finantsalane koolitaja.

14.  Raamatupidaja oskab anda nõu äri laiendamise ja müümisega seotud küsimustes.

15.  Kui ettevõttel on töötajaid, siis aitab raamatupidaja ka personaliarvestusega – palgad, haiguslehed, puhkused jms. Ka selle peale ei pea enam omanik ise aega kulutama.

16.  Tänapäeval on äri piirideülene. Raamatupidaja orienteerub rahvusvahelistes küsimustes.

Kindlasti on see nimekiri vaid osake sellest, mida hea raamatupidaja oskab teha. 

Tahate teada, kuidas meie saame teid aidata? Võtke ühendust info@sinihobu.ee!


Laura Sults

Lisa kommentaar

Email again: